North Tipperary & District League fixtures and results

All the fixtures and results from this week in the North Tipperary & District League.

All the fixtures and results from this week in the North Tipperary & District League.

Fixtures

Saturday Nov. 30th FAI Youths Cup

Nenagh AFC v Bansha Celtic 2pm - L. Kelly

Youths League at 2pm.

Rearcross v Arra Rovers - A. McCormack

Nenagh Celtic v Ballymackey - T. Sweeney

Ardcroney v B. T. Harps - P. Moyles

Lough Derg v Clodiagh Rangers - J. McCarthy

Sunday December 1st

Ricky Fogarty Cup 1st Round

Cloughjordan v Rearcross 2pm - A. McCormack

Barry Cup 1st Round

Arra Rovers v Clonmore United 2pm - P. Moyles

Clodiagh Rangers v Roscrea United 11.30 - D. Butler

Nora Kennedy Cup 1st Round

Streamstown Celtic v Portumna Town 11.30 - J. McCarthy

Fast Food Cup 1st Round

Noreside Celtic v Holycross B 2pm. - G. Roche

Roscrea B v Rearcross B 11.30 - D. Mitchell

(Extra Time & Penalties in all Cup games if Required)

Premier Division League

B. T. Harps v Moneygall 11.30 - J. McGrath

Thurles Town v Sallypark 2pm - E. O’Shea

Nenagh Celtic v Lough Derg 2pm - M. Goldsboro

Division 1 League

Borroway Rovers v Ardcroney 11.30 - T. Canning

Nenagh AFC B v Nenagh Celtic B 11.30 - T. Sweeney

Borrisokane v Kilcommon 11am. - D. Ryan

Division 2 League

Ballymackey v Templetuohy 2pm. - T. P. Sullivan

Clodiagh Rangers B v Shannon Rangers 2pm - P. Horgan

Division 3 League

Gurtagarry v Lough Derg 2pm - J. Devaney

Sallypark B v Cloughjordan B 11.30 - J. Mitchell

Results

Premier Division League

Rearcross 0 Nenagh AFC 6

FAI Junior Cup

St. Michael’s 9 Borroway Rovers 1

Youths League

Clodiagh Rangers v Arra Rovers - Off

Lough Derg 0 Nenagh AFC 10

Nenagh Celtic 2 Rearcross 2

Ballymackey 5 Ardcroney 2

FAI Junior Cup

Thurles Town 2 Lismore 2

(Thurles Town win 3-2 on Penalties aet)

Premier Division League

B. T. Harps 3 Sallypark 3

Cloughjordan 2 Nenagh Celtic 2

Lough Derg 2 Moneygall 1

Division 1 League

Clodiagh Rangers 3 Borrisokane 2

Nenagh Celtic B 1 Roscrea United 3

Nenagh AFC B. 3 Arra Rovers 1

Clonmore Utd 3 Kilcommon 1

Division 2 League

Templetuohy 0 Portumna Town 0

Ballymackey 1 Streamstown Celtic 4

Shannon Rangers v Holycross - Off

Division 3 League

Gurtagarry v Lough Derg 11.30 - Off

Clodiagh Rangers C 0 Borrisokane B 2

Rearcross B 0 Roscrea United B 5

Noreside Celtic v Cloughjordan B - Off

Sallypark B v Holycross B 11.30am. - Off