*

In last Saturdays Co. U16 Football Semi Finals played at the Ragg, West champions both Arravale Rvs and Lattin/Cullen had to settle for the runners spot to their North Tipp opponents.

In last Saturdays Co. U16 Football Semi Finals played at the Ragg, West champions both Arravale Rvs and Lattin/Cullen had to settle for the runners spot to their North Tipp opponents.

In the West U14A Hurling League, Cashel KC are setting the pace with two very impressive wins under their belt while at U14B level the Emly/Treacys combination are equally impressive pace setters with Eire Og and Cappawhite in hot pursuit. Sologhead are in pole position in the U14C Hurling league with wins against Knockavilla/ Kickhams and Rockwell Rvs

RESULTS

U16A Football Co. Semi Final

Newport 1-11 Arravale Rvs 1-6

U16B Football Co. Semi Final

Portroe 4-11 Lattin/Cullen 2-11

Butlers Centra Dundrum U14A Hurling League (Round 2)

Cashel KC 7-14 Kickhams 4-10

Arravale Rvs 3-16 Golden 3-7

Minouges Furniture Cashel U14B Hurling League (Round 2)

Emly/Treacys 6-19

Lattin/Cullen 3-1

Eire Og 4-11 Galtee Rvs 4-6

Cappawhite 0-11 Rosegreen 0-3

Rosegreen W/O Galtee Rvs scr

Joe Hammersley Butchers

Clonoulty U14C Hurling League Sologhead 2-2 Kickhams 0-6

Sologhead 4-2 Rockwell Rvs 0-6

Gleeson Concrete U12A Hurling Cashel KC 2-5 Cappawhite 3-2

Cashel KC 3-5

Galtee Rvs/Aherlow 0-3

Knockavilla Kickhams 2-5

Clonoulty/Rossmore 1-5

Cappawhite 2-5 Eire Og 0-5

Tipperary Co – Op U12B Hurling Golden/Kilfeacle 6-10

Lattin/Cullen 2-4

Rosegreen 5-4 Lattin/Cullen 3-4

Golden/Kilfeacle 2-6

Arrvale Rvs 1-6

Donovan Auctioneers Tipperary U12C Hurling (Round 3)

Knockavilla Kickhams 1-2

Sean Treacys 0-3

Tipp Mid West Radio U12D Hurling Knockavilla Kickhams 1-1

Clonoulty/Rossmore 1-1

Arravale Rvs 4-4 Sologhead 1-0

Woodland Nursing Home Dundrum U12E Hurling (Round 2 & 3)

Clonoulty/Rossmore 0-8

Eire Og 0-1

Cappawhite 0-11 Eire Og 0-1

Knockavilla Kickhams 0-1

Rosegreen 0-0

FIXTURES

Tuesday June 25th

Gleeson Concrete Donohill

U12A Hurling (Round 1)

Knockavilla Kickhams v Cashel KC, Dundrum 7.45pm, Joseph Kearney.

Tipp Mid West Radio U12D Hurling Knockavilla Kickhams v Cashel KC, Dundrum 6.45pm

Wednesday June 26th

U12A, Clonoulty/Rossmore v Galtee Rvs/Aherlow, Clonoulty 8pm

U12E, Clonoulty/Rossmore v Galtee Rvs/Aherlow, Clonoulty7pm,

Thursday June 27th

Gleeson Concrete Donohill U12A Hurling (Round 4)

Cappawhite v Knockavilla Kickhams, Cappawhite 7.45pm

Cashel KC v Eire Og, Cashel 7.45pm, Tipp Co – Op U12B Hurling (Rd 4)

Golden/Kilfeacle v Rosegreen, Golden 7pm

Arravale Rvs v Lattin/Cullen, STPk 7.45pm

Donovan Auctioneers Tipperary U12C Hurling (Rd 4)

Sean Treacys v Rockwell Rvs, Kilcommon 7pm

Knockavilla Kickhams v Emly, Dundrum 6.45pm

Tipp Mid West Radio U12D Hurling Sologhead v Knockavilla Kickhams, Sologhead, 645pm

Galtee Rvs/Aherlow v Cashel KC, Bansha 6.45pm

Clonoulty/Rossmore v Rosegreen , Clonoulty 6.45pm

Woodlands Nursing Home Dundrum U12E Hurling (Rd 4)

All 6.45pm start

Knockavilla Kickhams v

Arravale Rvs, Dundrum

Rosegreen v Rockwell Rvs,

Rosegreen Comm. Field

Cashel KC v Eire Og, Cashel.

Saturday June 29th

U16C Football Co. Final

Golden/Kilfeacle v Thurles

Gaels or Ballyporeen

Minogues Furniture Cashel U14B Hurling League (Rd 1)

Eire Og v Cappawhite,

Annacarty 7pm

Monday July 1st

Butlers Centra Dundrum U14A Hurling (Rd 4)

CashelKC v Arravale Rvs, Cashel 7pm

Clonoulty/Rossmore v Golden/Kilfeacle, Clonoulty 7pm

Minouges Furniture Cashel U14B Hurling League (Rd 4)

Lattin/Cullen v Eire Og, Lattin 7pm

Galtee Rvs v Cappawhite,

Bansha 7pm

Sean Treacys v Rosegreen,

Kilcommon 7pm

Joe Hammersley Butchers Clonoulty U14C Hurling League (Rd 4)

Rockwell Rvs v Sologhead,

New Inn 7pm